Forum » inne » Jak dojechać do Wenecji

Jak dojechać do Wenecji

 • Justyna Justyna

  Przeczytałam już chyba cały internet, ale dalej mam dylemat jak się opłaca najlepiej dojechać do Wenecji. Tzn czy od strony morza dostać się tam jakimś promem? czy lepiej pociągiem i nie przejmować się zaparkowaniem samochodu, czy może najlepiej jest jednak pojechać samochodem?

  Napisano dnia: 2013-04-14 14:42:37
Wszystkie odpowiedzi:
 • Tomek Tomek

  Justynko, to zależy z jakiego kierunku będziesz jechała czy leciała. Ja generalnie swoją przygodę z wenecją zaplanowalem w sposób następujący. Z wakacji w Chorwacji jadąc już do Polski polechalismy na Triest, następnie autostradą na Wenecje, lecz skrecilismy na Punta Sabioni jadąc do samego końca. Drogowskazy wskazują na wenecje ale od strony lądu - tam bowiem znajduje się most kolejowy będący jedynym połączeniem Wenecji dla transportu kołowego. Dużo czytałem ni nikt nie polecał tej opcji bo podobno są problemy że znalezieniem taniego noclegu od tamtej strony, trzeba też liczyć się z problemem zaparkowania samochodu no i kosztami za parkowanie.
  Opcja Punta Sabioni jest o tyle lepszą że są tu tańsze campingi / kwatery i hotele. Jest wiele prywatnych parkingów przydomowych no i jest port z którego odplywaja regularne połączenia tramwajem wodnym do samego centrum Wenecji - placu św.Marka. Poniewaz bilet na tramwaje i tak kupuję się dobowy lub kilku dobowy to 40 minutowa przeprawa tramwajem z Punta Sabioni nie kosztuje nic dodatkowo, a zaoszczędzić można na noclegach, płatnych parkingach itp.

  odpisano dnia: 2013-04-18 11:58:11
 • Studentka Studentka

  Wśród studentów dość popularne jest przedostanie się do Wenecji pociągiem. Włoskie linie kolejowe oferują w atrakcyjnych cenach bilety / karnety np. dobowe dzięki którym można przyjechać pociągiem na dworzec znajdujący się w Wenecji, zwiedzić zobaczyć i wrócić pociągiem. Zresztą pociąg to jedyna kołowa forma przedostania się do Wenecji, inaczej to tylko drogą wodną (katamarany, łodzie lub tramwaje wodne czy promy)

  odpisano dnia: 2013-04-18 20:56:49
 • Waldemar Waldemar

  Moim zdaniem najlepiej do Wenecji jechać jeśli ktoś ma to własnym samochodem. Zostawić go na jednej z lagun, np w Punta Sabioni i dalej do centrum popłynąć tramwajem wodnym na które i tak bilety kupuje się czasowe (dobowe lun kilku dobowe) więc tak czy siak skoro kupimy bilet to po co jeszcze płacić koszmarne pieniądze za parking. A jeśli ktoś nie posiada samochodu - to jest opcja dotarcia do Wenecji pociągiem lub samolotem na lotnisko za Punta Sabioni, a następnie tramwajem wodnym.

  odpisano dnia: 2013-04-21 12:41:43
 • Kacha Kacha

  A może mała podpowiedź jak dojechać do Wenecji z Mediolanu ?

  odpisano dnia: 2013-04-22 19:58:26
 • Tolo Tolo

  Najlepsza i najtansza opcja to parkujesz samochód w Mestre ladowa częsc wenecji następnie pociągiem / jedyna stacja w Mestre /w 10 min za 1.2 euro dojezdzasz do wenecji santa lucia i wychodzisz prosto na canal grande i przystań tramwajów wodnych całodobowy bilet 18e i mozesz opłyną wszystkie wyspy murano lido itp .Jednorazowy bilet 7ew jedną strone . Gybyś upierał się jechac samochodem to zaparkujesz tylko na parkingu troncheto bo to jest dla indywidualnych , zapłacisz 20e i pieszo ok 30 min do canal grande

  odpisano dnia: 2013-05-26 16:56:40
 • Aleksander Aleksander

  Dla wszystkich chcących zwiedzić/zobaczyć Wenecję a spędzających urlop w sąsiadującej Chorwacji (na Istri) polecam wycieczkę katamaranem. Codziene regularne połączenia z miast jak Porec, Rovinj czy Pula to doskonała dodatkowa wycieczka. Koszt to około 250 zł/os w obie strony Katamaran wypływa wcześnie rano 7-8:00 i wraca około 20-21:0 więc ma się cały dzień na zwiedzenie najważniejszych zabytków w Wenecji. Przeliczając koszty przejazdu z Chorwacji do Wenecji, koszt paliwa, koszt autostrady i opłat parkingowych to przy 3 osobowej rodzinie bardziej opłaca się popłynąć z Chorwacji, pozwiedzać i wrócić. Większy komfort i niższe koszty niż przejazd samochodem.

  odpisano dnia: 2013-04-18 21:01:12


© 2010-2021
sql: 1 time: 0.0057291984558105 sec