Forum » inne » Jakie są koszty wyjazdu pobytu i wakacji w Wenecji?

Jakie są koszty wyjazdu pobytu i wakacji w Wenecji?

• Arek Arek

Cześć, co roku jeździmy do Chorwacji na wakacje i postanowiliśmy tegoroczny wyjazd urozmaicić wycieczką i zwiedzanem Wenecji. W związku z tym mam pytanie odnośnie kosztów z jakimi trzeba się liczyć podczas takiego wyjazdu. Jak najlepiej dojechać do Wenecji jadąc z Chorwacji? ile może kosztować taki dojazd, pytam o koszty przejazdu, jakieś autostrady promy czy co tam będzie po drodze? Jaki jest koszt noclegu w Wenecji, lub w miejscowościach w okolicy Wenecji, bo z tego co wiem to nie istnieją tam żadne campingi. No i ile kosztuje zwiedzanie Wenecji, bilety wstępu, tramwaje wodne i goldole.?

Napisano dnia: 2013-04-17 22:20:25
Wszystkie odpowiedzi:
  • Jacek Jacek

Wenecja jest strasznie droga, ale wiadomo jak jest popyt to cena rośnie. Co roku zwiedza ją miliony turystów mimo to że co roku koszty są coraz wyższe. Zakwaterowanie oraz usługi są bardzo drogie, dlatego jeśli nie dysponujemy odpowiednią ilością gotówki można szukać noclegu poza centrum Wenecji - w jej lagunie gdzie wybór jest większy a ceny niższe.

odpisano dnia: 2013-04-21 14:24:30
  • Tolo Tolo

wróciłem niedawno z wenecji więc słiże radą.
    Wenecja jest droga tak samo jak Sochaczew czy Sosnowiec .
    Możesz spedzic tam cały dzien za 1 euro a mozesz za 100 e .
    Skoro jezdzisz do Chorwacji to zapewne wybierasz wersje pierwszą a więc
    zostaw samochód w lądowej czesci wenecji czyli Mestre w okolicach dworca pkp
    kup bilet 1.2 euro pociąg co 10 min i za 10 min jestesc w wenecji nie mozna nie trafic
    stacja santa lucia to koniec jazdy , ze stacji wychodzisz prosto na canal grande.
    jesli masz swoje kanapki i wode to koniec kosztów możesz pieszo zejśc całą wenecje nie zabłądzisz nawet bez mapy .Albo tramwaj wodny bilet całodniowy 18 euro jestes na wyspi lido murano burano pływasz gdzie chcesz pizza to 16 euro woda mała 1 eu piwo 5 euro
    ja wybrałem wersje drugą straciłem 100 euro.Osobiscie nocowałem 3 noce w Mestre ok 35 /h
    odradzam ci parkowanie w wenecji na Trocheto tam zapłacisz 20 euro i do canal grande masz 30 min .

odpisano dnia: 2013-05-25 06:57:37
  • Magda Magda

Hej tolo mam kilka pytan odnosnie wenecji;-)jak ominac drogie tramwaje wodne zeby dostac sie na plac sw marka.czy dojezdzajac samochodem do miejsca gdzie trzeba sie przesiąść mozna iść dalej piechotą?bede niezmiernie wdzieczna za pomoc oto moj mail.magdafs@onet.pl.z góry bardzo dziekuje

odpisano dnia: 2013-07-15 23:10:01

© 2010-2018
sql: 1 time: 0.011564970016479 sec