Forum » inne » Co warto zobaczyć będąc w Wenecji?

Co warto zobaczyć będąc w Wenecji?

• Krystian Krystian

Wiem że miasto oferuje wyjątkowo dużo atrakcji turystycznych do zwiedzania, jednak mając do dyspozycji tylko 5-6 godzin co byście polecili żeby zobaczyć? Plac Św.Marka, to wiem. co jeszcze? pływać tramwajami? czy to dobry pomysł żeby wsiąść do jakiegoś tramwaju i popłynąć cały kurs w tą i spowrotem? Pływać gondolami? czy skupić się tylko na placu Św.Marka?

Napisano dnia: 2013-04-18 11:48:33
Wszystkie odpowiedzi:
  • Joana Joana

Wiadomo ile ludzi tyle opini, ale ja przede wszystkim skupiła bym się na tak jak zresztą sam napisałeś na centrum Wenecji, czyli Plac Świętego Marka, przy nim znajduje się bardzo widowiskowa bazylika Św.Marka o cudownej fasadzie z zewnątrz i przepięknych mozaikach na sklepieniach wewnątrz. Tuz obok masz dzwonice na którą można wejść i raczyć się pięknym widokiem na panoramę miasta. Tuż obok masz Pałac Dożów z niewyobrażalnym przepychem i szczególnym naciskiem na dbałość o wszelkiego rodzaju szczegóły i detale. Choć zanim wyjdziesz w stronę wody Plac Św. Marka otoczony budynkiem Prokuracji Starej (Procuratie Vechie), usytuowany po północnej stronie placu. Idąc wzdłuż brzegu przy którym cumują wszystkie statki, promy, katamarany i tramwaje kawałek dalej równolegle będzie most westchnień (łatwo przegapić) Jakieś 15-20 minut spaceru będzie Most Rialto nad Grande Canale. Wracając i robiąc pętle warto zobaczyć jeszcze Arsenał (Arsenale). Choć jest wiele ślepych zakamarków i uliczek prowadzących do nieczynych mostów to mając prostą, najzwyklejszą mapkę reklamową można te wszystkie zabytki bez większego problemu odnaleźć - w łatwy sposób wyznaczając sobie optymalną trasę. Choć cały urok zwiedzania Wenecji jest właśnie "kontrolowane" zagubienie się w niej. to mając 4-6 godzin można zobaczyć jej interesującą część. pozdrawiam i życzę powodzenia.

odpisano dnia: 2013-04-18 20:40:05
  • Tomek Tomek

Będąc na Placu Św Marka, przy bazylice nie zapomnij wejść na dziedziniec - jest jedno dość niepozorne wejście i łatwo je przeoczyć gdy zwiedza się w godzinach w których na placu będzie masa turystów.

odpisano dnia: 2013-04-18 20:44:56
  • Angela Angela

Na pewno zobaczyć trzeba Plac i Bazylikę Świętego Marka, która stanowi serce Wenecji. Pałac Dożów, dzwonice przy placu z której widok jest niesamowity. Most westchnień jest moim zdaniem przereklamowany. Mały ciasny choć jego zdobienia wyglądają interesująco, o wiele większe wrażenie robi most Rialto. Przepłynąć się tramwajami wodnymi całą trasę do końca pętli wraz z powrotem przepływając się tym samym Grande Canal - najszerszym kanałem w Wenecji. Jeśli chodzi o gondole to koszty są dość wysokie jak na turystów z Polski dlatego w gondolach o wiele częściej zobaczyć można turystów z Niemiec, Austri czy Japoni :)

odpisano dnia: 2013-04-21 12:54:28

© 2010-2018
sql: 1 time: 0.015986919403076 sec