Forum » inne » Ile czasu trzeba poświęcyć by zwiedzić i zobaczyć ciekawsze zabytki?

Ile czasu trzeba poświęcyć by zwiedzić i zobaczyć ciekawsze zabytki?

• Andrzej Andrzej

Próbuje jakoś zaplanować rodziny wypad do Wenecji. Będziemy tam przy okazji będąc na wakacjach we Włoszech. Ile czasu wypadało by poświęcić na zwiedzanie zabytków i najbardziej atrakcyjnych miejsc, placów i co tam jeszcze warto zobaczyć.? 1 dzień na zwiedzanie wystarczy ?

Napisano dnia: 2013-04-18 20:52:15
Wszystkie odpowiedzi:
  • Tomek Tomek

Ciężko powiedzieć, jeden obleci wszystko w 3 godziny robiąc 500 fotek, inny będzie łaził cały dzień i będzie mało. Ja z rodziną zatrzymałem się w Punta Sabioni na 2 doby. Do Wenecji tramwajem wodnym przeprawialiśmy się stamtąd 3 razy. Pierwszego dnia rano po śniadaniu do obiadu. Wróciliśmy na obiad i wyruszyliśmy raz jeszcze wieczorem po kolacji by zobaczyć Wenecję po zmroku jak jest oświetlona w nocy itp. Drugiego dnia jeszcze raz tam wróciliśmy ale już tak popływać sobie tramwajami bo bilety były jeszcze ważne. i tego dnia po południu jechaliśmy już do Polski. Więc myślę że optymalnie 2 dni na takie spokojne zwiedzanie Wenecji za dnia i w nocy. A jak ktoś chciał by zobaczyć lagunę (Burano, fabrykę szkła itp.) to minimum 3 dni Więcej nie ma co, bo drogo. krócej również bo to nerwowa bieganina a nie zwiedzanie.

odpisano dnia: 2013-04-18 21:07:12
  • Karol Karol

Moim zdaniem do Wenecji optymalnie jest jechać na 2-3 dni. Jeden dzień to stanowczo za mało, a jeśli ktoś nocował będzie pod namiotem, to samo rozkładanie namiotu i rozpakowywanie zabierze za dużo czasu więc polecam na co najmniej na 2 dni a najlepiej na 3 dni. Dłużej to raczej nie ma sensu chyba że ktoś ma kasę do wydania, to wtedy można sobie siedzieć w restauracji na kawce, pizzy czy jakimś innym wystawnym obiadku. Samo zwiedzanie Wenecji 1 pełny dzień noc (bo warto zobaczyć nocą), zwiedzanie okolic (wyspa Murano, Burano, fabryka szkła, itp.) to dodatkowy dzień.

odpisano dnia: 2013-04-21 14:13:03

© 2010-2017
sql: 1 time: 0.0030910968780518 sec