Wieże Arsenału w Wenecji

Wejście do Arsenału strzeżone są przez dwie wieże. Ozdobione są one marmurowymi blankami. Arsenał był ogromnym kompleksem stoczni okrętowych. Tu znajdowały się fabryki broni i amunicji, a także odlewnia dział armatnich.

Wieże Arsenału w Wenecji
« Ulica Fondamenta del Arse
Na Fondamenta del'Arsenal znajduje się Museo Storico Navale
Gołębie na Placu św Marka »
Nieodłącznym elementem Placu św. Marka są gołębie. Ptaki

Inne powiązane

Arsenal | dwie wieze Arsenalu | wejscie do stoczni | sklad amunicji | stocznie okretowe |

IP:38.107.179.222, host: 38.107.179.222

Zabytki Wenecji

Na wschodnim brzegu Canal Grande, w sestiere San Marco skupia się większość głównych zabytków i w konsekwencji jest to najdroższa i najbardziej zatłoczona dzielnica w mieście »


Atrakcje w Wenecji

Wenecja choć jest stosunkowo małym miastem, jednak zapewnie wiele atrakcji dla turysty z niemal każdego przedziału wiekowego. Liczne kanały, kładki i mosty niespotykane na taką skalę nigdzie indziej na świecie »


Komentarze i opinie

  • tomek tomek

    Pierwszy budynek na prawym brzegu Canale delie Galeaze to kompleks zabudowań Squadratori (XVI w.), gdzie wykonywano szkielet statku. Ostatnie budynki po prawej, tuż przy ujściu kanału do morza to hale, w których powstawały wielkie galery wojene. W części południowej, wzdłuż rio delia Tana, wznoszą się Corderie delia Tana, powstałe w XIV w. i przebudowane w latach 1578-83 przez architekta Antonio da Ponte. Ich nazwa pochodzi od rzeki Don - wówczas używano starożytnej nazwy Tanais - skąd importowano konopie używane do wyrobu cięgien kotwicznych. Przy campo S. Biagio mieści się z kolei Historyczne Muzeum Morskie.

    dodano 2009-04-18 23:00:20, przez host-89-229-93-238.szczecin.mm.pl
2008-08-29 11:56:14
Newsletter