Elton John na ratunek Wenecji

Elton John wystąpił w Wenecji, by ratować miasto. 1 funt brytyjski - tyle wyniosło honorarium Eltona Johna za koncert, jaki dał w środowy wieczór na Placu świętego Marka w Wenecji w ramach akcji zbierania funduszy na ratowanie niszczejącego miasta. Brytyjskiego artysty słuchało 4500 osób, które zapłaciły za bilety od 45 do 200 euro.

"Jestem dumny, że mogę być na tej scenie, by pomóc Wenecji" - mówił piosenkarz, a jego słowa w pełnych uznania dla tej inicjatywy relacjach przytacza czwartkowa prasa. Dziennikowi "Corriere della Sera" powiedział, że odkrył Wenecję dzięki nieżyjącemu przyjacielowi, projektantowi mody Gianniemu Versace. Inicjatywa zbierania funduszy na ratowanie miasta o nazwie SMS Venice (skrót pochodzi w tym przypadku od angielskiej nazwy Placu świętego Marka) potrwa trzy lata.

Władze zauważają, że Wenecja wymaga wielu pilnych robót. Podczas gdy znajdują się sponsorzy, gotowi sfinansować odnowienie fasad budynków, nikogo nie interesuje udział w tak przyziemnych inicjatywach, jak naprawa chodników. I na to właśnie przeznaczone zostaną między innymi zebrane podczas tej akcji pieniądze.

www.aol.pl, 2008-07-12
© 2010-2021
sql: 3 time: 0.013158082962036 sec