Karnawał w Wenecji

Jak co roku, tradycyjnym lotem anioła rozpoczął się karnawał w Wenecji. W 2010 roku rozpocznie się on szóstego i zakończy się szesnastego lutego. W samo południe z dzwonnicy Bazyliki św. Marka zjechała na linie, piękna 22-letnia pół włoszka, pół francuzka Bianca Brandolini d'Adda, przedstawicielka jednego z arystokratycznych włoskich rodów.

Dziewczyna przyznała się, że w pierwszym momencie bała się tego lotu. Na widok, jaki się przed nią roztoczył, zapomniała jednak zaraz o strachu, a gorące oklaski czekających na nią na dole 75 tysięcy osób były nagrodą za zimno, na jakie naraził ją skąpy, lecz efektowny kostium.

Podczas dwóch tygodni balów kostiumowych, parad, koncertów, spektakli i przedstawień rozgrywanych na placach tego starożytnego miasta turyści będą mogli od rana do wieczora rozkoszować się i wypoczywać zaspokajając wszystkie swoje zmysły.

Codziennie przez dwa tygodnie, na placu przed bazyliką świętego Marka organizowane będą tradycyjne parady karnawałowych masek, efektowne musicale, występy akrobatyczne i taneczne. Na placach będą występować kuglarze, artyści i muzycy, odbędą się liczne koncerty.

Tuż przed północą odbywa się pokaz fajerwerków. Kończąc karnawał przez Canale Grande przepłyną w swych łodziach gondolierzy trzymając w milczeniu pochodnie.

carnevale.venezia.it, 2010-02-07
© 2010-2021
sql: 3 time: 0.011775016784668 sec