Komunikacja miejska

Miasto położone jest na wielu bagnistych i grząskich wyspach na Morzu Adriatyckim, z tego względu w większości transport odbywa się drogą wodną lub pieszo. Najpopularniejszym środkiem lokomocji w Wenecji jest tramwaj wodny (vaporetto). W XX wieku wyspy połączono linią kolejową i autostradą, dzięki czemu dostać się tam można również koleją, jednak po samej Wenecji transport zbiorowy (miejski) odbywa się tylko sprzętem pływającym.

Przestanki tramwaju wodnego znajdują się na pływających pomostach - dzięki czemu wsiadanie i wysiadanie z tramwaju jest równie łatwe niezależnie od stanu poziomu wody w kanałach Wenecji.

Tramwaje wodne na Kanale Grande
Tramwaje wodne na Kanale Grande
Sieć połączeń tramwajowych w Wenecji jest tak zorganizowana, że z powodzeniem można opłynąć całe miasto. Przesiadając się między liniami zapuścimy się w takie zakamarki, w

Oprócz vaporetto, bardzo popularnym środkiem komunikacji (szczególnie wśród turystów) są gondole. Wprawdzie cena usługi jest indywidualnie ustalana, to by uniknąć oszustw miasto ustanowiło cenę maksymalną tej usługi.
Równie popularne jak gondole, są różnego rodzaju prywatne firmy i osoby świadczące usługi turystyczne w okół Wenecji oraz na pobliskie wyspy laguny weneckiej.

+ dodaj wypowiedź
© 2010-2021
sql: 3 time: 0.016196012496948 sec