Tramwaje wodne

Vaporetto to potocznie zwany (vaporetti) tramwaj wodny w Wenecji. Jest to najwygodniejsza i najbardziej popularna forma transportu w Wenecji. Najpopularniejsza linia numer 1 przebiega z Piazzale di Roma, Kanałem Grande, Kanałem Św. Marka, do Lido. W godzinach szczytu tramwaje kursują co kilka minut, więc nie ma praktycznie żadnych problemów żeby się przedostać z jednego końca Wenecji na drugi. Tramwaje wodne są bardzo popularne wśród turystów, dla których przygotowano specjalne bilety turystyczne.

Ważniejsze przystanki: Ferrovia (Dworzec kolejowy) Santa Lucia, Rialto (Most Rialto), Accademia, San Marco (Piazzetta i Plac Św. Marka), Lido.

Tramwaj wodny lini nr 2
Tramwaj wodny lini nr 2
Linia nr 2 to kurs przyspieszony. Ma 8 km długości, 10 przystanków, a przepłynięcie całej trasy zajmuje ok.45 min. Jej pierwszy przystanek to Rialto skąd

Linia nr 1 zatrzymuje się przy wszystkich przystankach wzdłuż Canal Grandę i kończy trasę na Lido, po drodze zatrzymując się też na piazzale Roma i placu Św. Marka. Podzielona jest na 20 przystanków. Tramwaje dzielą się na zwykłe, pośpieszne i bezpośrednie. Cena biletu wynosi 6.5 euro (lub turystyczny bilet na dzień, dobę lub kilka dni) od osoby, niezależnie od odległości. Dzieci powyżej 1 metra płacą cały bilet. Linie nawigacyjne, zależnie od trasy, noszą różne numery. Częstość kursowania co 10 min., w nocy i na dłuższych trasach rzadziej.

Linia nr 82 jest dużo szybsza niż 1 ze względu na mniejszą liczbę przystanków. Zatrzymuje się na wyspie Tronchetto, piazzale Roma, wyspach Giudecca i S. Giorgio, placu Św. Marka, a na koniec na Lido (w okresie letnim). Informacji o zniżkach i promocjach udziela Weneckie Przedsiębiorstwo Transportu ACTV.Forum wypowiedzi:

  • tomek tomek

    Trawmaje wodne to super sprawa, (elektroniczny) kupujesz bilet turystyczny na 12, 24, 36, 72 godziny Bilet zaczyna działać od momentu pierwszego użycia i kozysta się do woli z wszystkich środków komunikacji na terenie całej Wenecji i nie tylko. Super sprawa - kupilismy dla całej rodziny bilety 36 godzine i 3 dni pływalismy tramwajami wodnymi wszstkich ciekawszych lini (2, 3, 72) od początku aż do końca i spowrotem. To super sposób na zwiedzanie Wenecji kiedy już bolą nogi albo jest tak gorąco że nie chce się chodzić. Można siąść wygodnie i przez okno podziwiać piękno kanałów w Wenejci. Jak się poszczęści to można zając miejsca siedzące na tyle tramwaju gdzie już wogole czuje się prawie jak w gondoli - tyle że znacznie znacznie taniej. Super sprawa. Tramwaje wodne z wenecji wspominam najmilej !

© 2010-2021
sql: 3 time: 0.015928983688354 sec