Poznaj Wenecję

Najlepszym sposobem jej poznawania jest spacer po ciasnych uliczkach, które prowadzą nie wiadomo dokąd. Nie powinnaś się jednak zgubić, bo porozwieszane gęsto tabliczki wskażą ci drogę do placu Św. Marka, mostu Rialto lub np. stacji kolejowej. Włócząc się po mieście odejdź od zatłoczonych turystycznych szlaków, zaszyj się w jakimś uroczym zakamarku, posiedź na mostku rozpiętym nad wąziutkim kanałem. Przy odrobinie szczęścia spędzisz trochę czasu sam na sam ze swoim mężczyzną i jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś, na pewno pokochasz Wenecję.

Kiedy znudzi się wam przebywanie w miejskich murach, złapcie wodny tramwaj, który dowiezie was do Lido, niegdyś jednego z najmodniejszych kąpielisk Europy. Majowe dni powinny być już wystarczająco ciepłe, by spędzić je na adriatyckiej plaży.

Uliczki Wenecji
Uliczki Wenecji
Uliczkami Wenecji przemykali niegdyś zakochani w mieście Byron, Goethe, Tycjan. Niejednokrotnie gubili drogę, a pytając miejscowych o wskazówki słyszeli pewnie to co i dziś Ma

Wenecja to miasto, gdzie od różnorodności imprez aż kręci się w głowie. Nawet jeśli nie trafisz tu podczas karnawału, regat historycznych, biennale sztuki współczesnej albo festiwalu filmowego, zawsze będzie jakaś interesująca wystawa. A na obejrzenie zbiorów tutejszych galerii i muzeów na pewno nie wystarczy weekendu. Jeżeli jesteś miłośniczką muzyki, na pewno odwiedzisz chętnie Wielki Teatr La Fenice. Niestety, budynek opery nie został jeszcze oddany do użytku po pożarze, artyści występują więc w wielkim namiocie rozstawionym na sztucznej wyspie Tronchetto, na co dzień służącej jako parking.

Po zmroku. Jak większość przybyszów usiądziesz pewnie w knajpce nad kanałem, obserwując całujące się pary i gondolierów, śpiewających rzewnie "O sole mio". Nie licz jednak na szaleństwa do białego rana. Mimo iż wydaje się to dziwne, w tym mieście pełnym turystów większość lokali zamykana jest około północy. Od niedawna spragniona rozrywki młodzież zbiera się tłumnie na Campo Santa Margherita. Tutejsze puby i kawiarnie czynne są do późna. Od czasu do czasu plac zamieniany jest w wielką dyskotekę na otwartym powietrzu. Dzięki DJ-om ściągającym z całego świata, wśród starych murów rozbrzmiewa naprawdę współczesna muzyka.Symboliczny pogrzeb Wenecji

Manifestacja której kulminacyjnym punktem był pogrzeb zorganizowany na znak protestu przeciwko zjawisku masowej ucieczki mieszkańców i wyludnieniu. Inicjatorzy przedstawili ją jako krzyk rozpaczy w związku z tym, co dzieje »

Polityka»

Salma Hayek odnawia śluby w Wenecji

Dwudniowe obchody odnowienia przyrzeczenia miłości zorganizowali sobie w Wenecji aktorka Salma Hayek i ojciec jej córki, przedsiębiorca Francois-Henri Pinault. Miasto to wybrali dlatego, że właśnie tam poznali się przed trzema »

Imprezy»

Ponad 30 tys. osób bawi się podczas karnawału w Wenecji

Plac świętego Marka i uliczki miasta wypełniły tłumy przybyszów z całego świata, którzy uczestniczą w ulicznych koncertach i spektaklach. Jedną z największych atrakcji tego dnia był występ grupy teatralnej z »

Imprezy»+ dodaj wypowiedź
© 2010-2021
sql: 3 time: 0.017220973968506 sec