Zwiedzanie poza sezonem

Gdzie wybrać się w maju, miesiącu zakochanych? Oczywiście do Wenecji, najbardziej romantycznego ze wszystkich miast. Jadąc tam wiosną masz szansę uniknąć męczącego towarzystwa tłumu turystów z całego świata - większość z nich przyjedzie dopiero w lipcu i w sierpniu, a wtedy w ulicznym ścisku trudno będzie o romantyzm.

Ale piękny kanał! Poznawanie tego miasta o niepowtarzalnej atmosferze rozpocznij od rejsu po Canale Grandę. Wodny tramwaj, zwany vaporetto, płynie powoli przez prawie całą Wenecję, mijając przepiękne fasady bogato zdobionych pałaców, słynne weneckie mosty i rzędy gondoli przycumowanych wzdłuż omszałych brzegów. Dowiezie cię do placu Świętego Marka, który znasz już na pewno z filmów i fotografii. Napoleon nazywał go najpiękniejszym salonem Europy i aby spełniał tę funkcję jak najlepiej, kazał wyburzyć stojący tu kościół, a na jego miejsce zbudować ogromną alę balową (dziś jest to trzecie skrzydło Budynków okalających plac).

Zwiedzanie poza sezonem
Zwiedzanie poza sezonem
Wenecja ma łagodny klimat. Lato jest ciepłe, ale niezbyt upalne dzięki wpływowi morza. Przeciętna temperatura lata wynosi około 23°C, zimy 4°C.

Gdy już sfotografujesz się na tle Bazyliki Św. Marka i słynnego Pałacu Dożów, możesz pokarmić gołębie albo posłuchać muzyki delektując się kawą w najstarszej weneckiej kawiarni - Cafe Florian, w której ceny są wprost proporcjonalne do sławy, jaką zdobyła. Pospaceruj jeszcze koło Mostu Westchnień, którym prowadzono skazańców do niezwykle surowego więzienia (to stąd uciekł podobno Casanova), a potem wjedź na szczyt górującej nad miastem wieży Campanile, skąd zobaczysz całą wenecką lagunę.67 Festiwal Filmowy w Wenecji

Festiwal Filmowy w Wenecji, to obok Cannes oraz Berlina, najważniejsza impreza gromadząca międzynarodowe środowisko filmowe. Uchodzi za najstarszą imprezę filmową na świecie. Festiwal został założony w 1932 roku przez hrabiego »

Imprezy»

Karnawał w Wenecji

Jak co roku, tradycyjnym lotem anioła rozpoczął się karnawał w Wenecji. W 2010 roku rozpocznie się on szóstego i zakończy się szesnastego lutego. W samo południe z dzwonnicy Bazyliki św. »

Imprezy»

Forum wypowiedzi:

  • magda magda

    czy ktoś orientuje się w jakich terminach możn pływać gondolami, czy jakiś okres jest wyłączony??

© 2010-2022
sql: 3 time: 0.018967866897583 sec