Sklepy z pamiątkami

Dwadzieścia milionów turystów rocznie, o tylu potencjalnych klientów walczą sklepikarze i straganiarze których licznie spotkać można w najpopularniejszych dzielnicach Wenecji. Najpopularniejszym towarem są weneckie maski, maskotki misie, koszulki, ręczniki, proporczyki, figurki itp... wszystko z napisami Wenecja. Średnio już za 2-3 euro nabyć można pamiątkowy magnes na lodówkę. Za misia w słomkowym kapeluszu z napisem Venezia zapłacić trzeba około 12 euro. Dużą popularnością cieszą się karnawałowe maski Weneckie, które w zależności od wielkości kosztują 6-8 euro za małe po 20 euro za prawdziwe weneckie maski które wykorzystać można podczas kolejnego karnawału.

Ceny artykułów żywnościowych, posiłków w restauracjach są potrajane nie zważając na dobro klienta lecz na własne, a punkty z pamiątkami oblegane przez turystów zalane są fala ludzi, którzy kupują pamiątkowe buble za wielkie pieniądze. Mimo drogiej obsługi oraz towarów na targach handlowych, Wenecja zawsze pozostanie w sercach turystów pięknym i podziwianym miastem oraz będzie przyciągać rzeszy turystów.

Stragany z pamiątkami
Stragany z pamiątkami
W Wenecji bez problemu znajdziemy pamiątki. Co krok natknąć siię można na handel uliczny. Wybór jest duży, ceny przystępne. Szkoda tylko ,że niemal wszystko madeWenecja zalana przez Coca-Colę

Aby zachować świetność miasta, Wenecja od kilku lat rozwija partnerstwo z różnymi firmami jak np. Coca-Cola. Konsekwencja lukratywnych kontraktów jest jednak taka, że miasto zaczęły zakrywać wielkie reklamy. "Mieszkańcy miasta »

Polityka»

Forum wypowiedzi:

  • jarek jarek

    Będąc w Wenecji kupiłem synkowi takiego misia w kapeluszu Venezia (świetnie wygląda), żonie kolczyki a sobie na pamiątką magnes na lodówkę.. a no i maskę kupiliśmy obowiązkowo bo to tak chyba najbardziej kojarzy się z Wenecją

© 2010-2022
sql: 3 time: 0.016289949417114 sec