Punta Sabbioni

Urocze miasteczko położone w bezpośredniej okolicy Wenecji. Punta Sabbioni stanowi doskonałą bazę wypadową podczas zwiedzania Wenecji. Głównie za sprawą znacznie tańszych noclegów zarówno w hotelach jak i licznych campingach. W Punta Sabbioni znajduje się również przystań z której regularnie co 20 minut odpływają promy - w tym jeden cumuje bezpośrednio do przystanku przy Placu Św. Marka.

Podróż promem z Punta Sabbioni z przystankiem w Lido trwa około 30-40 minut i jest wspaniałym uzupełnieniem i urozmaiceniem zwiedzania Wenecji. Duża część turystów którzy na zwiedzanie przeznaczyli nie więcej niż jeden dzień również zatrzymuje się w Punta Sabbioni, ponieważ w bezpośredniej okolicy przystani znajdują się liczne parkingi gdzie za 5 euro można zostawić samochód na cały dzień.

Punta Sabbioni
Punta Sabbioni
W Punta Sabbioni znajduje się doskonała baza noclegowa. Można zatrzymać się tu na kilka dni np. na campingu, a do Wenecji popłynąć promem na wielogodzinneForum wypowiedzi:

  • tomek tomek

    Punta Sabioni to super miejsce na zaparkowanie samochodu i ewentualnie przenocowanie. Zwiedzając Wenecję w 2008 roku właśnie tam nocowaliśmy na campingu (są Bungalowy i domki letniskowe) za 31euro /dobę (minimum 2 doby). Jest to o tyle świetne miejsce bo 1) łatwo i bez korków można tam dojechać (!), 2) jest wiele miejsc gdzie można przenocować 3) jest gdzie zostawić (zaparkować) samochód. Są parkingi strzeżone płatne około 5 euro za 24 godziny, jest też spore miejsce wzdłuż drogi gdzie można samochód zaparkować zupełnie bezpłatnie o ile się przyjedzie odpowiednio wcześnie (8:00) później wszystko zajęte 4) no i najważniejsze że bezpośrednio z Punta Sabioni tuż przy parkingach i campingach odpływają promy bezpośrednio pod plac św Marka - są to promy komunikacji miejskiej ACTV, więc zakupiony bilet turystyczny na np 12,24 czy 36 godzin upoważnia do pływania również i tym promem (!!!) Szczerze polecam zwiedzanie Wenecji właśnie od strony Punka Sabioni!

© 2010-2022
sql: 3 time: 0.018319129943848 sec