Zdjecia » Piazzetta di San Marco » Na Placyku św. Marka

Na Placyku św. Marka

(Zwiedzanie / Place - Piazzetta di San Marco)

Zwiedzając Wenecję możemy całkowicie się zatracić.. Spacerując wśród zabytkowych budowli niemal cofamy się w czsie. Takie odczucia potęguje brak ruchu ulicznego. Praktycznie tracimy kontakt z "nowoczesnością" i gdy nagle na wodach Basenu św. Marka widzimy wielki liniowiec, stajemy oniemiali.

Na Placyku św. Marka

Piazzetta di San Marco

Placyk Św.Marka rozciąga się na prawo od Bazyliki w kierunku morza i stanowi uzupełnienie głównego placu. Jeśli plac Św.

  • Komentarze i opinie
  • waldek waldek

    Plac Św. Marka odwiedzają codzienie tysiące gości, którzy w lecie i przy specjalnych okazjach, jak np. Karnawał, wystawiają jego ograniczoną pojemność na ciężką doprawdy próbę. Nie warto pchać się w tłum energicznych przewodników z nieśmiertelną, uniesioną w górze parasolką i znudzonych turystów, między sprzedawców karmy dla gołębi i handlarzy pamiątek. Najlepiej przełożyć wizytę wRsalonie Wenecji" na któryś z wiosenych lub jesienych poranków albo wieczorów. Wówczas urzeknie nas on niesamowitą symfonią dźwięków i barw, światła i cieni, którą tak wielu malarzy, fotografów i pisarzy próbowało i wciąż próbuje zamknąć w swych dziełach.

    napisano dnia: 2009-04-18 23:12:52
  • + dodaj komentarz
© 2010-2021
sql: 4 time: 0.011207818984985 sec