Zdjecia » Gondole » Zawód z tradycją

Zawód z tradycją

(Wenecja / Komunikacja miejska - Gondole)

Zawód gondoliera ma długowieczną tradycję bo sięga aż VII w. Wiosłowanie wymaga od gondoliera specjalnych umiejętności i sprawności. Musi wykazać się dużym refleksem i opanowaniem, a także niesamowitym wyczuciem równowagi. Wioślarz ma do dyspozycji tylko jedno wiosło,które osadzone jest na prawej burcie. Nie ma steru. Przez cały czas musi balansować stojąc na rufie łodzi.

Zawód z tradycją

Gondole

Nieodłącznym składnikiem pejzażu Wenecji są gondole. Pełnią one funkcje najstarszego środka lokomocji na wodach laguny. Historia gondoli sięga VII w, była ona znana i używana za czasów pierwszego doży Anafesta Paoluccia.

  • Komentarze i opinie
  • joasia joasia

    Podobno tacy gondoliwrzy zarabiają całkiem niezłą kase - za 40 minut pływania gondolą po Wenecji trzeba zapłacić coś okolo 80 euro, każda następna godzina to kolejne chyba 50 euro. Fakt że część z tych pieniędzy muszą oddać "państwu" - ale pewnie i tak sporo im zostaje. Szkoda że u nas nie ma takich kanałów, bo wtedy taxówkarze byli by bylko młodzi i wysportowani... bo takie zapyziałe dziatki z mercedesa nie dały by rady wiosłować gondolą ;)

    napisano dnia: 2008-10-09 15:19:55
  • + dodaj komentarz
© 2010-2021
sql: 4 time: 0.0098700523376465 sec