Jak dojechać

Samochodem do Wenecji łatwo można dojechać autostradą A4 Triest - Turyn. Od zjazdu w Mestre do miasta prowadzi droga krajowa nr 11, którą po moście Ponte delia Liberta dojechć można na Piazzale Roma, gdzie można zostawić samochód na specjalnie przygotowanym parkingu. Inny parking znajduje się na wyspie Tronchetto. Na piazzale Roma, w garażu A.S.M. Obowiązuje ujednolicona taryfa: 20 EUR za każde rozpoczęte 24 godziny. W tym samym miejscu można też zaparkować w garażu S. Marco za około 20 EUR za postój do 12 godz. i 26 EUR od 12 do 24 godz.

Na wyspie Tronchetto poza parkingiem dla samochodów (od 1 do 6 godz. - 3 EUR za każdą godzinę; od 7 do 24 godz. 20 EUR; za każde kolejne rozpoczęte 24 godz. -20 EUR), przewidziano miejsce dla przyczep i samochodów kempingowych oraz autobusów (pierwsze rozpoczęte 12 godz. 21 EUR; każde kolejne rozpoczęte 12 godz. - 16 EUR).

Dojazd samochodem
Dojazd samochodem
Samochodem do Wenecji łatwo można dojechać autostradą A4 Triest - Turyn.

Przyjazd do Wenecji pociągiem wydaje się mniej skomplikowany, odpada ponadto problem parkingu. Przy dworcu S. Lucia zatrzymują się vaporetti głównych linii, które zawiozą nas prosto na plac Św. Marka.

Samoloty z głównych miast Europy i Włoch, również należące do wielu tanich przewoźników, lądują na lotnisku Marco Polo wTessera. Do miasta dostaniemy się stamtąd autobusem linii nr 5 (2 EUR) ACTV lub nr 15 do dworca w Mestre (1 EUR), bądź bezpośrednim autobusem A.T.V.O. na piazzale Roma (3 EUR). Istnieje też połączenie wodne dzięki usłudze ALILAGUNA, i kosztuje odpowiednio 5/10 EUR. Przystanki znajdują się na Murano, Lido, przy Arsena le, Fondamenta Nuove, S. Marco i Zattere.

Amatorzy tanich przelotów powinni wziąć pod uwagę również lądowanie na lotniskach w Treviso i Weronie. Połączenia autobusowe z wieloma miastami Europy, głównie wschodniej, zapewnia firma EUROLINES. Przystanek i kasa mieszczą się przy piazzale Roma.Forum wypowiedzi:

  • adam adam

    ile kosztuje wjazd autobusem na parking Troncheto i od czego zależy opłata i gdzie się płaci

© 2010-2021
sql: 3 time: 0.015406131744385 sec